OFERTA Punkt szczepień
MEDREM OPOLE || Szczepienia przeciwko grypie
MEDREM OPOLE || Szczepienia przeciwko grypie

Każdego roku grypa atakuje od 5 do 20 % populacji

Grypa jest ostrą, wirusową chorobą zakaźną. Zakażenie przenosi się drogą kropelkową, poprzez kontakt z osobą zakażoną np. podczas kaszlu, kichania czy rozmowy. Do typowych objawów grypy należą: dreszcze, wysoka gorączka, bóle głowy, bóle mięśni i stawów, napadowy kaszel. W trakcie trwania choroby mogą wystąpić poważne powikłania: zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowych, zapalenie mięśnia sercowego.


Grypa jest więc zagrożeniem dla wszystkich ludzi, niezależnie od wieku. Jedyną, skuteczną drogą ochrony i walki z nią są szczepienia ochronne.

Do szczepień przeciwko grypie stosuje się szczepionki III generacji, wytworzone nowoczesną technologią, które cechują się:
- bardzo dobrą tolerancją
- szybkim i prostym sposobem podawania
- unikalną konstrukcją sterylnej ampułkostrzykawki

Jednorazowa dawka szczepienia zapewnia odporność na rok.

W szczególności szczepieniu przeciw grypie powinny poddać się osoby z grupy zwiększonego ryzyka zachorowania, czyli: cierpiący na przewlekłe schorzenia układu oddechowego, krążenia, nerek, cukrzycy jak również ludzie w wieku podeszłym.

Grypa jest najczęstszą przyczyną absencji pracowników. Dlatego szczepienia przeciw grypie pozwalają na zmniejszenie zachorowalności wśród pracowników, co pozwala uniknąć przerw w pracy oraz dodatkowych kosztów pracodawcy.

Istnieje możliwość szczepień grupowych na terenie Państwa firmy  (minimum 20 osób).


pobierz wzór zamówienia

 

Więcej informacji pod numerem telefonu:

77 423 26 60

 

Nasi partnerzy: